Karaciğer Nasıl Temizlenir?

Karaciğer Nasıl Temizlenir? için yorumlar kapalı
137 okunma
Karaciğer Nasıl Temizlenir?

Karaciğer Nasıl Temizlenir?

Günümüzde çok fazla gündeme gelen bitkisel tedavilerin önemli bir bölümü başta karaciğer olmak üzere pek çok organa zarar vermektedir. Neredeyse büyük bir kısmı bilimsel olmayan bu yöntemleri kullananlar bitkisel ürünler nedeniyle ölümcül zararlara maruz kalabiliyor. Fakat çok nadirde olsa bazı bitkisel koruyucu yöntemlerden fayda görmek mümkün oluyor. İşte bizlerde Karaciğer nasıl temizlenir konusuna açıklık getirmek istedik.

Karaciğer detoksu için de kullanılan faydalı bitkiler ise; ENGİNAR, DEVE DİKENİ, EKİNEZYA, SARIMSAK, REZENE, ZENCEFİL’dir. Karaciğerinizi doğal yöntemler ile temizlemek vücudunuz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Karaciğerimiz vücudumuzun detoks organı ve düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyuyor. Vücudumuzda bulunan kimyasallar genel olarak toksinler ve ya diğer atıklar karaciğerimiz sayesinde dışarı atımı gerçekleşir.

Karaciğerinizi Temizlemenin Farklı Yolları Nelerdir?

Karaciğerimizi temizlemenin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi doğru gıdaları tüketmekten geçiyor. Doğru beslenme sayesinde vücudumuza giren toksin seviyesi azalır ve karaciğerimiz daha rahat bir şekilde işlev gösteriyor.

Karaciğerinizi temizlemenin bir diğer yolu ise kolon temizliğinin yapılmasıdır. Alkol ile kızartılmış gıdalar veya işlenmiş gıdalardan oluşan bir diyet karaciğerimiz için fazla ağır olur. Daha doğal ve taze gıdalar ile beslenmek gerek karaciğerimizin gerekse de vücudumuzun genel sağlığı için oldukça faydalı olduğunu bilmelisiniz.

Diyetinizde yapacağınız ufak değişiklikler dahi karaciğerinizin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Bol miktarda su tüketin. Düzenli biçimde tüketilen su karaciğerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Organik yetişen veya hazırlanan ürünleri tercih ederek sağlıklı yol izleyin. Organik ürünler böcek ilacı içermez ve bu sayede besin değerlerini koruyabiliyor. Taze meyve ve sebzeler vücudumuz için oldukça sağlıklı besinlerdir. Meyve ve sebzeler en önemli vitamin, mineral, lif ile antioksidan kaynağı sağlarlar. Sağlıklı yağları tercih ediniz.

Vücudumuzun belli bir oranda yağa ihtiyacı da bulunuyor. Bununla beraber vücudunuzun sağlığı için doğru yağları seçmeniz gerekiyor. Omega-3 yağ asitleri ve doymamış yağlar belli bir miktarda tüketildiğinde vücudumuz için oldukça sağlıklı gıdalardır.

Tahıllar ise vücudumuz için gerekli lif ile besin değerlerini içermektedir. Bu sayede de kolonların temizliğine yardımcı olurlar. Şeker, tuz ile alkol tüketimini belli bir seviyede tutmaya dikkat ediniz. Bu gıdalar fazla miktarda tüketildiğinde karaciğerin işlevini bozar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017