Kan Kanserinin Teşhisi

yorumsuz
383 okunma
Kan Kanserinin Teşhisi

Kan Kanserinin Teşhisi

İnsanların vücudunda her hastalığa karşı verdiği tepkiler bulunmaktadır. Bu hastalıklar arasında yer alan kan kanserinin vermekte olduğu belirtileri bilmek gerekir. Çünkü uzun süren bu belirtilerin teşhis edilmesi ve erken zamanda farkına varılması, insanların hayatını kurtarmaktadır. Sizler de hangi belirtileri yaşamanız halinde hemen uzman bir doktora görünmeniz gerektiğini ve kan kanseri teşhisinin nasıl yapıldığını öğrenmek için sitelerimizden faydalanabilirsiniz. Çünkü gerekli bilgileri aktarmakta olup, kan kanserinin erken teşhis edilmesinin sizlere neler kazandıracağına da değiniyoruz.

Kan kanseri teşhis yöntemleri nelerdir?

İlk olarak hastanın hikayesi dinlenir ve yorgunluk, halsizlik, kanamalar, dişlerde ve vücudun diğer bölümlerinde hassasiyetler gibi şikayetlerin olup olmadığına bakılır. Bununla birlikte lenf bezlerine, karaciğere ve dalağa da bakılarak fizik muayene yapılır. Ardından kan sayımları ve biyokimyasal incelemelere başvurulur. Bu sonuçlardan şüphe edilmesi halinde ise incelenmek üzere biyopsi yapılır. Tüm bu patolojik incelemeler neticesinde ve yapılan genetik incelemelerin ardından kesin teşhis konmaktadır.

Diğer yandan teşhisin konmasında çok zorlanılmadığına değinilebilmektedir. Bunun nedeni ise yapılacak olan kan sayımı neticesinde kan hücrelerinin sayıca azalması halinde akla gelecek olan şüphelerden birisi de kan kanseri olacaktır. Çünkü böylelikle erken sürede farkına varılacak olan kan kanseri hastalarına tedavi için hemen harekete geçilebilecektir.

Kan kanseri tedavisi nasıl yapılır?

Teşhisin konmasının ardından tedavi için uzman isimlere ve tam donanımlı hastanelere başvurmak gerekmektedir. Hematoloji uzmanları tarafından ilaçlı, kemoterapi yöntemi veya ışınlı tedaviler bir arada ve belirli aralıklarla uygulanacaktır. Böylelikle hastaların erken teşhis sayesinde kanserli hücrelerden arınması için tüm işlemler yapılacaktır. Kontrol altına alınması adına bu yöntemleri uygulayacak olan kişilerin mutlaka uzman isimlerden seçilmesi gerekmektedir. Farklı tedavi yöntemlerini uygulayarak, tüm kan kanseri türlerinde gerekli özeni göstermekte olan bu uzman isimler sayesinde son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kan kanserinin türlerine göre farklı tedavilerin gerçekleştirilmesinde etkili olan uzman doktorlar sayesinde yaşam sürelerinin daha da uzatılmakta oldukları görülmektedir. Bu aşamada nakillerin de devreye girebileceğini unutmamalı ve tedavi seçenekleri arasında ilik nakline veya kök hücre nakline de yer verildiğini bilmek gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın