Kan Kanserinin Tedavisi

yorumsuz
182 okunma
Kan Kanserinin Tedavisi

Kan Kanserinin Tedavisi

Geç kalınması halinde çok daha ağır bir şekilde kendisini göstermekte olan kan kanserinin teşhis edilmesi ve erken sürede farkına varılması önemlidir. Böylelikle etkisini daha da hafifletmesi amacıyla bazı tedaviler uygulanacaktır. Kan kanseri olan hastaların hangi belirtileri aldığını, neden bu hastalığa yakalandığını ve nasıl tedavi edileceklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Uzun süreçli tedavileri gerektirmekte olan hastalıklardan birisi olarak açıklanmakta olan kan kanseri ile ilgili bilmeniz gereken tüm noktalara değinmiş olacağız.

Kan kanserinin Nedenleri nelerdir?

Kan kanserinin tam olarak nedeni bilinmese de, genetik faktörlü olduğu düşünülmektedir. Buna göre ailede daha önce bu rahatsızlığı yaşayanların daha fazla risk altında olduğunu söylemek mümkündür. Bunun dışında bağışıklık sisteminin çökmesiyle birlikte vücudun enfeksiyona karşı dirençsiz hale gelmesi de bunu tetiklemektedir. Ayrıca çevrede radyasyonun fazla olması, virüslerin vücudu sarması ve kimyasal ilaçlara maruz kalınması da, kan kanserinin nedenleri arasında görülmektedir.  Hava kirliliğine maruz kalıyorsanız, katkı maddesi bulunan gıdaların tüketilmesi, çürümüş ve kimyasal içeren gıda ve maddeler de bunu tetikleyen unsurlardan yalnızca bazılarıdır.

Kan kanserinin belirtileri nelerdir?

Hastaların belirli bir süredir yaşadıkları halsizlik, yorgunluk, ateşlenme, gece terlemeleri, kemik ağrıları gibi şikayetler, her ne kadar farklı rahatsızlıkları işaret edecek olsa da, mutlaka uzman bir doktora muayene olmak gerekmektedir. Yapılacak olan bazı testler neticesinde kan kanseri olduğu anlaşılan hastada ise hemen tedaviye geçilmelidir. Kan kanserinin türlerine göre farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır ve bunların tam donanımlı hastanelerde bulunan uzman doktorlar tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Kan kanserinin tedavisi var mı?

Kan kanseri için birden fazla tedavi yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak akıllara kemoterapi yöntemi gelecektir ve bunu takip edecek olan ışın tedavisi ile biyokimyasal ilaçlar da bulunmaktadır. Buna göre birbirinden koparılmayan tedavi yöntemlerinin, uzman doktorların gözetiminde uygulandığı görülmektedir. Kan kanseri hastalarının farklı çeşitlerde rahatsızlıklara kapıldığını söylemek mümkündür. Örneğin kemik iliğinde başlaması halinde ilik naklinin de tedavi yöntemleri arasında bulunabileceğini unutmamak gerekmektedir. Yapılacak olan kan sayımı neticesinde anlaşıldıktan sonra, yukarıdaki tedavi yöntemlerine başlanarak, hastanın ömrünün uzatılmasında ve rahatsızlığından kurtulmasında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın