Kan Kanseri Bulaşır Mı?

yorumsuz
176 okunma
Kan Kanseri Bulaşır Mı?

Kan Kanseri Bulaşır Mı

İnsanların hayatını olumsuz etkileyen faktörlerden birisi de bulaşıcı hastalıklardır. Bunların farkında olunmadığında, tablo çok daha ağır bir hale gelir. Ancak her hastanın hastalığını bulaştırması gibi bir durum söz konusu değildir. İşte kan kanseri de bulaşır mı sorusu akıllara geldiğinde yapılacak araştırmalar neticesinde sitemizle karşılaşan ziyaretçilerimizin, bu yanıtları almalarını sağlayacağız. Kan kanseri bulaşır mı sorusunun yanıtını vermeye çalışacağımız bu yazımızda gerekli detayları hemen aktarmaya devam edeceğiz.

Kan kanseri bulaşıcı değildir!

Kan kanseri olan bir hastanın yakınında bulunan sağlıklı insanlara bu hastalığın bulaşıp bulaşmayacağını merak ediyorsanız, işte yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Kan kanseri bulaşıcı bir hastalık değildir ve diğer insanlara geçmez. Kanser hastası olan bir kişiyle cinsel birliktelik yaşansa da, yemekler paylaşılsa da, temas gerçekleşse de ve aynı havayı solusanız da, bu hastalığın paylaşmayacağını bilmeniz gerekecektir. Her ne olursa olsun bu paylaşımlar neticesinde kanserin vücudunuza geçme ihtimali yoktur. Beslenme şekillerinin ve çevresel faktörlerin de bulaşıcılığa yol açmayacağını unutmamak gerekir. Bu nedenle böyle bir algıyı yaratmamalı ve daha çok yanlarında olmaya çalışmalısınız. Genetik faktörlü olarak aile üyelerinde görülme riski bulaşıcılığı göstermemektedir.

Kanser hastalarının size ihtiyacı olabilir!

Kanser kapma korkusuyla kanser hastası olan kişilerden uzaklaşmanız, onları yalnızlaştırır ve ruhen olumsuz etkiler. Aksine bulaşıcı olmayan bu hastalığa kapılanların, size daha çok ihtiyacı olabilir. Bu nedenle onlardan ilgilenmekten uzak durmamalı ve kaçmamalısınız. İlginize daha çok ihtiyaçlarının olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle de sürekli olarak ziyaret etmeye gayret göstermelisiniz. Beraber aynı ortamda bulunduğunuz iş arkadaşlarınız, ailenizden birisi veya arkadaşlarınız arasında tanıdığınız bir kişi olabilir. Böyle bir durumda uzaklaşmak yerine, ihtiyaç duyacakları bu anlarda onlarla birlikte vakit geçirmeye de özen göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın