İlik Kanseri Belirtileri Nelerdir?

İlik Kanseri Belirtileri Nelerdir? için yorumlar kapalı
215 okunma
İlik Kanseri Belirtileri Nelerdir?

İlik Kanseri Belirtileri

Kanserin türlerinden birisi olan ilik kanseri belirtilerini ve nasıl oluştuğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aynı zamanda tedavisinin olup olmadığına dair bazı bilgileri aktararak, daha bilinçli hareket etmeniz gerektiğini paylaşmaktayız. Çünkü günümüzde tedavisinin uygulanması amacıyla çok çeşitli ve teknolojik gelişmelerin izlendiği pek çok kanser türünde olduğu gibi, ilik kanseri için de hayat kurtarıcı olan noktanın erken teşhis olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Farklı hastalıklardan kaynaklanacağını düşünerek gerekli tedbirleri almadığınızda, bu durum sizler için daha kötü tabloları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle ilik kanserinin belirtileri hakkında fikir sahibi olabileceğiniz bu yazımızın ardından, benzer durumları yaşadığınızı düşünmeniz halinde daha fazla vakit kaybetmeden uzman bir doktora ve donanımlı hastanelere başvurmanız gerekmektedir.

İlik kanseri belirtileri nelerdir?

Bazı belirtilerini aktaracağımız ilik kanseri rahatsızlığı ile ilgili şüphe duymanız halinde bunlarla ilgili tanıları koyacak olan kişilere başvurabilir ve kan testlerini yaptırabilirsiniz. Kaburgalarınızın ağrıması, sırtta yoğun ağrı hissedilmesi, kemiklerin kırılması veya yorgunluk yaşanması, enfeksiyon hastalıkları, kilo kaybetmek, bulantı veya kusmak, kabızlık ya da sık idrara çıkılması gibi rahatsızlıkların ilik kanserinin belirtileri olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Teşhis için ayrıca biyopsi istenebileceğini de unutmamanız gerekir.

İlik kanseri risk faktörleri nelerdir?

Nedeni kesin olarak bilinmese de bazı grupların ilik kanserinde daha riskli bir çemberin içerisinde yer aldığı görülür. Bunlar arasında 65 yaşını geçkin olmakla birlikte daha çok erkeklerde görüldüğü için cinsiyet farklılıklarına sahip olmak, geçmişte ailenizden gelen genetik faktörlerin olması da bu riskleri artırmaktadır.

Bu gruplar içerisinde yer aldığınızı düşünüyorsanız ve yukarıdaki belirtilerden herhangi birini taşıyorsanız, hemen uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece tedavi seçenekleri arasında bulunan kemoterapi ya da nakiller sayesinde iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

İlik veya kök hücre nakli sayesinde bu kanser türünün iyileştirilmesine yönelik olarak adımların atılmakta olduğuna değinebiliriz. Hastanın hikayesini dinledikten sonra harekete geçecek olan doktorların, bu konuda atacağı adımlar büyük oranda başarıya götürmektedir. Çünkü günümüzde kanser tedavisi için kullanılan yöntemler son derece faydalı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.  Bu nedenle belirtilerini dikkatle inceleyerek erken teşhisi hemen yaptırmak amacıyla adımları atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2017