Gırtlak Kanserine İyi Gelen Bitkiler

yorumsuz
671 okunma
Gırtlak Kanserine İyi Gelen Bitkiler

Gırtlak kanseri, boğazda ağrı, yutkunmada zorluk çekmek, gırtlakta yumru hissi, ses kısıklığı gibi belirtiler ile ortaya çıkan ciddi bir sağlık sorunudur. Gırtlak kanserinin teşhisi konulduktan sonra cerrahi müdahale uygulanıp, kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavi yöntemleri de kullanılır. Tüm bunların ardından hasta müşaade altında tutulur ve boğazdaki yaranın geçmesi sağlanır. Gırtlak kanserinin lazer ve cerrahi yöntemler ile olan tedavisinin yanı sıra şifalı bitkiler ile de tedaviye destek sağlanabilir. Gırtlak kanserine iyi gelen bitkiler vardır ve bu bitkiler doğada kolaylıkla bulunabilir.

Gırtlka Kanserine İyi Gelen Bitkiler

Boğazda gırtlak kanserine ait ilk belirtiler ortaya çıktığı gibi kesinlikle doktor kontrolünden geçilmelidir. Teşhis konulduktan sonra kanserin evresine göre tedavi uygulanır. Fakat bunlarla sınırlı kalmayıp bitkisel yollar ile de çare bulunabilir. Hem tedaviye destek amaçlı hem de tedavi sürecini hızlandırmak amaçlı kullanılabilen bu bitkiler kolayca elde edilmektedir. Gırtlak kanserine iyi gelen şifalı bitkiler ise şunlardır;

  • Siyah ardıç tohumu: Macun yapılarak yada çay formunda tüketilebilir.
  • Biberiye: Ilık suda demlenip bu su ile gargara yapılabilir.
  • Anason: Çay olarak tüketilebileceği gibi macunu da yenilebilir.
  • Badem: Badem yağı olarakta yaraların olduğu bölgelerde sürülerek kullanılabileceği gibi boğaz sorunlarında macunu da yenilir.
  • Ceviz: Cevizi yaklaşık 8 saat suyun içinde bekletip bu suyu içebilirsiniz. Hergün taze olarak yapılır ve sadece gırtlak kanserinde değil migren, sinüzit gibi hastalıklara da şifadır.
  • Isırgan otu: Çay olarak tüketilir yada lapa yapılabilir.
  • Sarı kantaron: Hem çay olarak hem de macun olarak tüketilir. Ayrıca lapası yapılarak cilt problemlerinin olduğu bölgelere sürülebilir.
  • Beyaz – kara dut: Her iki dut türünün de suyu ile gargara yapmak oldukça faydalıdır.
  • Çörek otu: Her şekilde tüketilebilir. Binbir derde devadır. Yağı belli miktarda içilebilir.
  • Hatmi çiçeği: Suyu ile gargara yapmak mümkündür. Ayrıca çay olarak demlenip içilebilir.

Görüldüğü üzere doğa bizlere her türlü hastalığın çaresini sunmaktadır. Daha sayılamayacak kadar çok şifa kaynağı bitki bulunmaktadır. Listelediğimiz bitkiler, gırtlak kanserine iyi gelen şifalı bitkilerlistesinin sadece bir kısmıdır. Kanserin ilk evrelerinde uygulanabilecek bu yöntemler olumlu sonuç verecektir. Ayrıca tedavi sonrasında da uygulanıp kanserin tekrarlamaması için önlem alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın