Gaz çıkarmak kanseri önlüyor mu?

yorumsuz
247 okunma
Gaz çıkarmak kanseri önlüyor mu?

Gaz çıkarmak kanseri önlüyor mu

İngiltere’de yapılmış olan bir araştırma, gaz çıkarmanın kanseri önlemede yararlı olabileceğini gösterdi. Üstelik bu gazdaki bir kimyasal ilaç pazarında dahi kullanılabilir.

Yanınızda gaz çıkaran insanlara kızmayın. Bilim adamları, kişilerin çıkarttığı gazın çağımızın en büyük kabusu olan kanserin önlenmesi için yararlı olabileceğini söylüyor.

İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nde yapılmış olan araştırmaya yönelik gaz çıkarmamak için kendinizi tutmamanız öneriliyor. Tam aksine, gaz çıkarmanız halinde etrafınızdakilere iyilik yapmış oluyorsunuz. İnsanların çıkardığı gazlarda bol miktarda hidrojen sülfür yer alıyor. Yüksek dozdaki hidrojen sülfür ise zehirle eşdeğer. Fakat araştırmaya yönelik, kişilerin çıkardığı gazda az dozda hidrojen sülfür yer alıyor ve bu küçük dozlar kanseri önlemede, kalp krizi riskini azaltmada işe yarıyor. Araştırmayı gerçekleştiren Bilim insanları ise gazdaki hidrojen sülfüründen faydalanarak ilaç üretmeye çalışıyorlar.

Araştırmacı Matt Whiteman, The Mirror gazetesine verdiği demeçte “Bundan istifade ederek AP39 isimli bir bileşen yarattık. Bileşen hastalığın olduğu bölgeye az dozda gaz katkısı yaparak hastalığın önlenmesine neden olmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın