Böbrek Kistine Ne İyi Gelir?

yorumsuz
554 okunma
Böbrek Kistine Ne İyi Gelir?

Böbrek kisti, neden oluştuğu bilinmeyen, içi sıvı dolu keseciklerden oluşur. Böbreğin üzerinde yer alır ve 2 şekilde gözlemlenir. Basit kist olarak bilinen şekli sağlık açısından fazla bir sorun teşkil etmez ve farklı hastalıkların tetkiki sırasında ortaya çıkar. Polikistik şekli ise ileriki boyutlarda böbreğin işlevini kaybetmesine yol açabilir. Böbrek emilim açısından vücutta önemli bir organdır. Vücudun su ve mineral enzimini sağladığından böbrekte oluşan en ufak bir hasar diğer iç organların da  zarar görmesine ve fonksiyonlarını kaybetmelerine yol açabilir. Böbrek kisti tedavisi sırasında yapılabilecek herhangi bir cerrahi müdahale olmamasına karşılık beslenme ve ilaç tedavisi ile rahatsızlık giderilebilir. Ancak ileriki seviyelerde tedavi olunmazsa ve beslenmeye dikkat edilmezse böbrek iflasına yol açabilir. Bu durum da hayati önem taşımaktadır.

Böbrek kisti sorununda alternatif tıbdan yardım almak mümkündür. Doktorun önereceği ilaç tedavisinin dışında her gün düzenli olarak uygulanacak birkaç öneri ile böbrek kistlerinden kurtulunabilir.

Böbrek kistine ne iyi gelir?

Böbrek kistleri ile mücadele etmenin en etkin yollarından biri sarı soğan kürüdür. Uzmanlar tarafından da önerilen bu kür kistler için tam bir şifa kaynağıdır. 15 günlük periyotlar halinde uygulanan bu kür kistlerin küçülmesine ve zamanla kaybolmasına yol açar. En enteresan yönü ise hastalığın iyileşme hızının nerede ise hissedilir derecede hızlı gerçekleşmesidir.

Uygulanışı: 1 adet sarı soğanın kabuğunu soyun ve yarım litre kaynayan suyun içine dörde bölüp atın. 5 dk kadar bir süre ağzını kapatıp kaynattıktan sonra ılınmasını bekleyip yemeklerden önce birer bardak için. Bu şifa deposu suyun hergün taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken ince bir detay ise seçtiğimiz soğanın kesinlikle yemeklik sarı soğan olması durumudur.

15 gün boyunca uygulanan bu kür sonrasında muayene olmak gerekir. Kistlerin gözle görülür bir şekilde küçüldüğü gözlemlenir. Eğer küçülme yok ise kür tekrarlanır.

Böbrek kistine ne iyi gelir?” sorusunun bir diğer cevabı ise beslenme diyetleridir. Buradaki diyet anlayışı tamamen besinlerin içerdiği ögeler ile alakalıdır. Örneğin; düşük potasyum içerikli besinler tüketilmelidir. Bunun sebebi ise potasyum enzimi sırasında böbrekelerin yorulmasıdır. Ayrıca sodyum içeren gıdalardan da uzak durulması gerekir. Böbrek rahatsızlıkları olan kişilerin vücutları fazla su tutar. Bu da vücuttaki sodyumun artmasına yol açar. Sodyumun atılamaması yüksek tansiyona ve böbrek iflasına yol açabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın