Bağırsak Tembelliği Nasıl Geçer

yorumsuz
153 okunma
Bağırsak Tembelliği Nasıl Geçer

Bağırsak Tembelliği Nasıl Geçer

Sürekli hareketsiz kalan insanlarda bağırsak problemlerinin daha sık yaşandığını söyleyebiliriz. Bağırsaklarda meydana gelen tembellikler, dışkıların güçlükle çıkarılmasına neden olmaktadır. Bunun elbette bazı faktörleri, ortaya çıkmasında görülen belirtiler ve tedavisine yönelik önemli ayrıntılar bulunmaktadır.

Bunların hepsini siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla bir araya getirdiğimiz yazılarımızda gerekli bilgileri vermekteyiz.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ RİSK FAKTÖRLERİ

Bağırsak tembelliği rahatsızlığının hangi gruplar için daha riskli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sürekli oturmak zorunda kaldığınız rahatsızlıklarınız varsa, genetik faktöründen kaynaklı olarak ve beslenme düzensizlikleri yaşamanız halinde bu grupta yer alabileceğinizi söyleyebiliriz. Bağırsak tembelliği risk faktörleri aynı zamanda bağırsak hastalıklarını yaşayan kişileri de kapsamaktadır.

Bunlar arasında kolon kanseri en başta gelmektedir. Hipotiroidi, MS, Parkinson ve Hemoroit hastalıkları ise bağırsam tembelliğinin daha çok görülmesine neden olan diğer riskli durumlardandır. Bu gruplar içerisinde yer aldığınızı düşünüyorsanız ve aşağıda belirteceğimiz bazı faktörleri taşıyorsanız, sizler de bir an önce doktor kontrolünde muayenelerinize başlamalısınız. Böylece tedbirlerinizi çok daha kısa sürede almış olursunuz.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ BELİRTİLERİ

Bağırsak tembelliğinin erken teşhis edilmesi için belirtilerine dikkat etmek gerekmektedir. Sık tuvalete çıkma hissi, dışkının sertleştiğini hissetmek, karın ağrıları, karın şişkinlikleri, mide ağrıları ve bulantıları da bağırsak tembelliğini belli edecektir. Ayrıca üzerinizde büyük bir halsizliği yaşayabilirsiniz.

Bu belirtileri yaşamanız, hemen bir doktora görünmeniz gerektiğini gösterecektir. Ciddi rahatsızlıklarınız varsa bunların belirtilerini de elde etmiş olacaksınız.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NASIL GEÇER

Tüm bu belirtiler çerçevesinde bağırsak tembelliğinin nasıl geçmesi gerektiğine yönelik birtakım tedavilerle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Bağırsak tembelliğinde risk faktörleri içerisinde yer aldığınızı düşünmeniz, bu tür rahatsızlıklarda ortadan kaldırmanız gereken bazı nedenleri açığa çıkaracaktır. Bununla birlikte bağırsak tembelliklerinin nasıl geçebileceği konusunda fikir sahibi olmanız da sağlanacaktır.

Düzensiz beslenenlerin, sıvı ağırlıklı beslenmeye başlaması bu yönde iyi bir adım olacaktır. Böylece halsizlik başta olmak üzere tuvalet düzeninizin de daha iyi bir hale geldiğini görebileceksiniz. Kuru meyveleri tüketerek bağırsaklarınızın yumuşamasında etkili bir çözüme kavuşabilirsiniz.

Bunun dışında ciddi rahatsızlıklarda erken teşhis açısından bağırsak tembelliğinin tedavisini yaptırmanız son derece önemli bir durum olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın