Bağırsak Tembelliği İçin Şifalı Bitkiler

yorumsuz
213 okunma
Bağırsak Tembelliği İçin Şifalı Bitkiler

Bağırsak Tembelliği İçin Şifalı Bitkiler

Sindirim sistemimizde meydana gelen rahatsızlıklar, bizi gün içerisinde son derece huzursuz etmektedir. Bunlardan birisi olan bağırsak tembelliğine dair önemli detaylara yazımızda yer vereceğiz. Buna göre belirtilerden nedenlere ve tedavilerden, şifalı bitkilerle bitkisel tedavi yöntemlerine dair pek çok ayrıntıyı elde edeceksiniz.

Bağırsak tembelliğinde hangi bitkilerin etkili olduğunu merak ediyorsanız, bu sorunun yanıtını yazımızdan rahatlıkla alabilirsiniz.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ BELİRTİLERİ

Bağırsaklarda tembellik oluşması halinde vücudumuz bunu çeşitli şekillerde belli edecektir. Her ne kadar benzeri belirtiler farklı rahatsızlıklarda da görülse de, sizler tedbirinizi almalı ve teşhis için hemen doktora görünmelisiniz. Bu aşamada görebileceğiniz belirtiler arasında şişkinlik, böbreklere kadar varan ağrı, baş ağrısı, sık sık tuvalete çıkmak, bulantı hissi ve halsizlik bulunmaktadır.

Bunun dışında dışkı görünümünde değişiklik ve tuvalet ihtiyacınız olmasa dahi bu hisse kapılmakta da bağırsak tembelliğinin belirtilerindendir.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ NEDENLERİ

Bağırsak tembelliğinde önemli diğer bir faktör ise neden kaynaklandığına yöneliktir. Çünkü bunları öğrendiğiniz de aynı zamanda ortadan kaldıracağınız faktörlerle birlikte bağırsak tembelliğinden de kurtulmuş olacaksınız. İşte size bağırsak tembelliği nedenleri arasında dengesiz beslenme, stresli ve hareketsiz yaşam tarzı, çeşitli ilaçların kullanımı ve büyük tuvaleti uzun süre beklettiğiniz hemoroit gibi hastalıklar bulunmaktadır.

Ayrıca bağırsak tembelliğine neden olan tiroid hastalıkları, Parkinson ve kolon kanseri gibi ciddi rahatsızlıklar da bulunmaktadır.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ TEDAVİSİ

Neden oluştuğunu ve nasıl belirti verdiğini öğrendiğiniz bağırsak tembelliğinde tedavinin nasıl gerçekleşeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmeniz, hareket etmeniz, tuvalet alışkanlığınızı düzenli hale getirmeniz yeterli olacaktır.

BAĞIRSAK TEMBELLİĞİ ŞİFALI BİTKİLER

Yukarıdaki bağırsak tembelliği tedavisi dışında şifalı bitkilerden de faydalanılmaktadır. Hangi bitkilerin gerçekten işe yaradığını merak edenler için yardımcı olmak adına bazı tavsiyelerde bulunuyoruz.

Sinameki: Bunun için ilk olarak sinameki bitkisinden faydalanabilirsiniz. Yemeklerden sonra tatlı kaşığında tutmanız yeterli olacaktır.

Semizotu: Çiğ olarak tüketeceğiniz ve yutacağınız semizotlarının bağırsak tembelliği için faydasını görebilirsiniz.

Kuru meyveler: Kayısı ve erik gibi meyvelerin kurutulmuş olanlarını kaynatıp içmenizin bağırsam tembelliği için iyi bir bitkisel yöntem olduğunu sizler de görmüş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın