Karaciğer Kanseri Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Karaciğer Kanseri Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
85 okunma
Karaciğer Kanseri Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Karaciğer Kanseri Bitkisel Tedavi

Karaciğer kanseri, karaciğerin normal çalışma düzeyini olumsuz yönde etkileyerek vücudun iç direncini ve yaşamsal faaliyetlerin devamı için gerekli olan diğer olayların gerçekleşmesini engelleyici bir etki yapar. Bunun sonucu da ölümle bitmektedir.

Karaciğer yapısal olarak kendisini en çok yenileyen organlarımızdan birisi olmasına rağmen eğer erken tedavi yapılmazsa kanser karaciğerin tüm bölümlerine yayılabilir ve bu evreden sonra tedavi oldukça zordur. Bu nedenle karaciğer kanserinde en önemli şey erken teşhis ve tedavidir. Karaciğer kanserinde ışın ile tedavi, cerrahi yöntemler ve ilaç tedavisi gibi uygulamalar yapılmaktadır. Bu yöntemlerin dışında karaciğer kanseri için uygulanmakta olan bazı bitkisel tedavi yöntemleri de vardır.

Karaciğer kanseri küçümsenemeyecek kadar ciddi bir hastalıktır. Eğer bu kanser türünde başlanılan bir tedavi yöntemi devam ettirilmezse ya da tedaviye geç kalınırsa hastalarım en fazla yaşam süresi 6-8 ay kadar olmaktadır. Bu kanser türündeki en etkili yöntem kanserli bölgenin cerrahi yöntem uygulanarak alınmasıdır. Ancak günlük olarak tükettiğiniz besinlere dikkat ederek, sigara ve alkol kullanımını tamamen terk ederek ve bazı bitkisel yöntemleri kullanarak da bu karaciğer kanserini yenme ihtimaliniz artabilmektedir.

Karaciğer Kanserine Karşı Bitkisel Tedaviler

– Eğer kırmızı eti çok tüketen biriyseniz bu beslenme alışkanlığınızı tamamen değiştirip artık kırmızı eti öğünlerinizden çıkarmalısınız. Bunun yerine daha çok meyve ve sebze ağırlıklı öğünler tercih edin.

– Günlük olarak az ya da çok miktarda ama her öğünde kuzukulağı, tere, biberiye, kereviz, domates, yer elması, brokoli, karahindiba, semizotu ve lahana gibi sebzeleri tüketmeye özen gösterin.

– Eğer her gün çay içmeyi seven biriyseniz siyah çay yerine yeşil çayı tercih edin. Düzenli olarak her gün 2 bardak yeşil çay içmek karaciğer kanserinin iyileşme sürecini hızlandırmada oldukça etkili bir takviyedir.

– Yemeklerinizde ve çorbalarda zerdeçal, zencefil, çörek otu ve dere otu tohumu gibi baharatları az da olsa bulundurmaya özen gösterin. Ayrıca yemek yaparken kullanacağınız yağın soya yağı ya da zeytin yağı olması da kanserle mücadelede oldukça önemlidir.

-Katkı maddesi içeren veya trans yağların bulunduğu besinleri kesinlikle tüketmemeniz gerekir. Ayrıca karaciğeri fazlasıyla yoran katı yağların tüketiminden de kaçınmalısınız.

-Kabız olmak karaciğer kanserini tetikleyen bir durum olduğu için bunu önlemek amacıyla keten tohumu, kara erik, bolca meyve ve sebze tüketebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2017