Kan Kanserine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kan Kanserine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? için yorumlar kapalı
255 okunma
Kan Kanserine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kan Kanserine İyi Gelen Bitkiler

Lösemi denilen yani kan kanserinin ortaya çıkmasını tetikleyen birçok neden vardır. Sağlıksız beslenme, bakteri, virüs, mantarlar, vücuda aşırı kimyasal ilaç alımı bunlardan sadece birkaçıdır. Bunlar sonucunda bağışıklık sistemimiz çöküyor ve kansere yakalanmamıza sebep oluyor. Bağışıklık sistemimiz çöktüğü anda virüs ve mantarlar vücudumuzda çoğalmaya başlıyor. Kan kanserinde halsizlik ve grip sık görülen belirtilerdir. Özellikle grip olmamaya dikkat etmek gerek. Bu yüzden bolca C vitamini tüketimi sağlamalısınız. C vitamini içeren besinlerden olan portakal, limon, mandalina, kivi, maydanoz, greyfurtu tüketebilirsiniz.

Kuşkonmazın içerisinde bulunan asparaginin lenf kanserine ve kan kanserine iyileştirici yönde fayda sağladığı belgelenmiştir. Yalnız bu asparagin maddesi fabrikalarda kimyasal yollarla da üretilebilmekte. Bu yüzden fabrika üretimi olmayan sentetik olarak kuşkonmazın içerisinde bulunan asparagini tüketmeye dikkat etmemiz gerekmektedir.

Beta karoten denilen ve kan kanseri için şifalı olan maddeyi tüketmekte fayda var. Bunuda organik havuç ve domates suyu tüketerek ihtiyacınız olan beta karoteni almış olursunuz.

Kansızlığa iyi gelen ıspanak, maydanoz, pazı gibi yeşilliklerde yemeyi unutmamak gerek.

Çörek otunun her derde deva olduğunu herkes bilir. Yine kanser içinde her gün 1 çorba kaşığı taze çekilmiş olacak şeklide çörek otu yerseniz sizin için şifa olacaktır.

Kanserli hücreler  için önemli olan bir diğer madde ise apigenindir. Apigenini bitkisel olarak bulabilirsiniz. Greyfurt, maydanoz, soğan, çay, buğday filizi, portakalda bulunan apigenin bazı baharatların içerisinde de yine bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre apigeninin kanserli hücreyi öldüren bir madde olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden bu besinleri tüketmenizi önermekteyiz.

Kudret narının ise kanser hastalıklarının etkilerini azalttığı ortaya çıkmıştır. Bu yüzden kan kanserinde de kullanımı uygun görülmektedir. Yalnız kan şekerini düşürebileceği için şeker hastalarının tüketimde dikkat etmesi gerektiğini belirtmemizde fayda var.

Rezene, fesleğen, zerdeçal, biberiye de kan kanseri için doğal bitkisel bir ilaç görevi görmektedir.

Kan kanseri olanlar için en önemli kural dengeli ve düzenli beslenmek olacaktır. Tüm bu saydıklarımız dışında öğünleri atlamadan ve her besin grubundan faydalanarak yemeğinizi yerseniz beslenmeniz doğru bir şekilde olacaktır. İyi protein ve vitamin almak bu durumda çok önemli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Kasım 2017